Štítky

aranžovaný (25) citovky (21) děti (141) exteriér (17) Helios 58mm (4) interiér (55) makro (109) město (32) Pentacon 29mm (6) příroda (30) rodina (39) svatební (6) zvířata (52)

neděle 16. ledna 2011

DEN 179.
Dneska jsem nefotila,ale podělim se bezva čtení. Příjemné rozveselení takhle při večeru-vlastně noci...
Návody jsem našla při brouzdáním na netu na stránce http://rozmalka.webnode.cz/


Zdroj: Terry Pratchet a Gray Jolliffe, úryvek z knížky Nefalšovaná kočka

JAK DÁT KOČCE TABLETKU

 • Vezměte kočku do levé ruky do polohy, jako byste drželi dítě. Umístěte pravý ukazováček a palec do skusu kočičí tlamy. Vezměte prášek a jak kočka otevře tlamu, vložte do ní prášek a nechte kočku, aby zavřela tlamu a polkla.
 • Vytáhněte kočku zpoza pohovky a seberte prášek z podlahy. Vezměte kočku do levé ruky a opakujte proces.
 • Přitáhněte kočku z ložnice a vlhký prášek zahoďte.
 • Vemte si nový prášek z balení, pevně uchopte kočku za přední packy. Silou otevřete čelisti a vtlačte prášek do tlamky pravým ukazováčkem. Držte tlamu zavřenou, než napočítáte do deseti.
 • Vytáhněte prášek z akvária a kočku ze skříně. Zavolejte si na pomoc manželku ze zahrady.
 • Klekněte si na podlahu s kočkou zaklíněnou mezi koleny. Pevně uchopte přední a zadní packy kočky. Ignorujte její hluboké vrčení. Požádejte manželku, aby kočce jednou rukou podržela hlavu a druhou rukou kočce vsunula dřevěné pravítko do tlamy. Nechte prášek sklouznout po pravítku při rázném tření hrdla kočky.
 • Vyjměte kočku ze zmuchlaných záclon. Vezměte nový prášek z balení. Poznamenejte si, že máte koupit nové pravítko a záclony. Opatrně zameťte rozbitý porcelán z krbu a uložte ho stranou pro pozdější slepení.
 • Zabalte kočku do velkého ručníku a poproste manželku, aby kočku chytla tak, aby jí hlava koukala z podpaždí. Vložte prášek na konec brčka. Tužkou otevřete kočce tlamu a foukněte do brčka.
 • Ověřte si, zda-li prášek není člověku škodlivý. Vypijte sklenici vody, abyste zahnali pachuť z úst. Ošetřete obinadlem manželčino podpaždí a odstraňte krev z koberce mýdlem a vodou.
 • Přivlečte kočku ze sousedovic kůlny. Vezměte nový prášek. Položte kočku do skříně a zavřete dveře tak, aby jí koukala jen hlava. Lžící otevřete kočce tlamu. Pomocí gumičky vystřelte kočce do krku prášek.
 • Z garáže si přineste šroubovák a přišroubujte dveře zpět k pantům skříně. Přiložte si na tvář studený obklad a zkontrolujte si, kdy jste byli naposledy očkováni proti tetanu. Vyhoďte své tričko a přineste si z ložnice nové.
 • Zavolejte hasiče, aby vám přinesli kočku ze stromu přes ulici. Omluvte se sousedovi, který naboural do plotu, když se vyhýbal kočce, a vezměte si poslední prášek z balení.
 • Šňůrou na prádlo svažte kočce přední nohy se zadními a pořádně ji připevněte k noze jídelního stolu. V garáži si najděte odolné rukavice, otevřete kočce tlamu malým francouzským klíčem. Strčte prášek do tlamy spolu s velkým kusem masa. Podržte hlavu ve svislé poloze a spláchněte prášek půllitrem vody.
 • Nechte se manželkou odvézt do nemocnice. Seďte potichu, než vám doktor zašije prsty, předloktí a vyndá zbytky prášku z pravého oka. Cestou domů se zastavte v obchodě s nábytkem a objednejte si nový stůl.
 • Počkejte, až Spolek pro ochranu zvířat odveze kočku a zavolejte do místního Zverimexu, jestli nemají nějaké křečky…Zdroj: Hana Primusová, www.birma.cz


Jak vykoupat kočku?

Někteří lidé říkají, že se kočky nemusejí nikdy koupat, že se samy olížou do čista. Že mají ve slinách jakýsi speciální enzym, který na kočku působí jako nový Cillit - rozpustí špínu a odstraní ji z kožíšku. Po většinu svého života jsem tomuto folklóru věřil. Stejně jako ostatní lidé, kteří něčemu slepě věří, jsem byl ochoten ignorovat všechna fakta, která svědčila o opaku - pach kočičiny v koutech garáže a špinavé skvrny lpící na koberci u krbu. Přijde však čas, kdy se člověk musí podívat skutečnosti tváří v tvář a přiznat si: "Tahle kočka smrdí jako latrína v cikánském táboře za parného letního odpoledne." Nastane-li takový čas u vás doma, tak jak se to stalo v mém případě, měl bych pro vás několik dobře míněných rad. Vezměte je v úvahu než chytíte kočku pod paži a zamíříte k vaně:

 1. Mějte na paměti, že ačkoli pro kočku mluví rychlost a naprostá neúcta k lidskému životu, vaší výhodou je síla. Znásobte tuto sílu vhodným výběrem bojiště.
 2. Nepokoušejte se ji koupat na otevřeném prostranství, kde vás snadno donutí, abyste ji pronásledoval. Zvolte si velmi malou koupelnu. Měří-li vaše koupelna více než půl metru čtverečního, je nejlepší vlézt do vany i s kočkou a zavřít posouvací přepážku, jako kdybyste se chtěl sprchovat. (Obyčejná igelitová plenta nestačí. Průměrná kočka nadělá i ze tří vrstev pogumovaného plátna cáry rychleji, než politik změní svou stranickou příslušnost.)
 3. Vězte, že kočka má drápy a nebude váhat odstranit vám z těla všechnu kůži. Vaší výhodou zde je chytrost, díky které víte, jak se obléci tak, abyste byli maximálně chráněni. Doporučuji kombinézu z plachtoviny zastrčenou do montérských holínek nad kolena, rukavice z ocelového pletiva, vojenskou helmu, hokejovou masku a neprůstřelnou vestu s dlouhými rukávy.
 4. Připravte si všechno předem. Až vám kočka začne prokutávat díru do neprůstřelné vesty, nebudete mít čas zaskočit si pro osušku. Napusťte předem vodu. Ujistěte se, že láhev s kočičím šamponem se nalézá za přepážkou uvnitř prostoru vany. Vyzkoušejte si, že dosáhnete na osušku, i když ležíte na zádech ve vaně.
 5. Využijte momentu překvapení. Pochovejte nenuceně kočku, jako byste ji chtěli odnést k misce s večeří. (Vašeho podivného vzezření si kočka obvykle nevšimne, kočky se zpravidla o módu vůbec nezajímají. Pokud by to přece jenom zaregistrovala, klidně ji vysvětlete, že jste se nechali najmout na laické testování výrobků firmy Adidas.)
 6. Jakmile jste jednou v koupelně, je pro přežití klíčovou otázkou rychlost. Jediným pohybem zabouchněte koupelnové dveře, vnikněte do vany, zavřete přepážku, ponořte kočku do vany a postříkejte ji šampónem. Tím začalo nejdivočejších 45 sekund ve vašem životě. Poznámka: Kočka nemá držadlo

 1. Přidává se skutečnost, že kočičí kožich je teď plný pěny, což problém zásadně zkomplikovalo. Nepředpokládejte, že kočku udržíte na jeden zátah déle než dvě nebo tři vteřiny. Když se vám to na chvilku podaří, nezapomeňte použít další dávku šamponu a splašeně ji drhnout. Po chvilce se vám vyškubne a spadne zpátky do vody, čímž se opláchne. (Národní rekord v koupání kočky jsou tři dávky pěny, neočekávejte proto příliš mnoho.)
 2. Potom je nutno kočku usušit. Začátečníci v koupání koček vždy předpokládají, že tato fáze bude nejobtížnější, protože na tomto místě jsou lidé již unaveni a kočky dospěly k pevnému odhodlání nedat se. Ve skutečnosti je proti tomu, co jste již absolvovali, osušení jednoduché. V tomto stadiu totiž kočka pevně visí na vaší pravé noze. Vytáhnete prostě špunt z vany, sáhnete po ručníku a čekáte. (Výjimečně se ovšem kočka může vyšplhat na vaši helmu. V takovém případě je nejlepší setřást ji a přesvědčit ji, aby zase zaťala drápky v oblasti vaší nohy.) Až voda z vany odteče, sáhnete prostě s osuškou dolů a kočku vysušíte. Po několika dnech se kočka uklidní natolik, že ji budete moci z nohy sundat. Asi tři týdny s vámi potom nebude mluvit a většinu času stráví otočena k vám zády. Může se u ní vyvinout i psychóza a její pohled bude připomínat pohled sádrové sošky. Budete asi předpokládat, že se na vás zlobí. Obvykle tomu tak není. Zpravidla jenom přemýšlí, jak příště prolomit vaši obranu a přivodit vám smrtelné zranění, až se rozhodnete ji zase vykoupat. Přinejmenším však teď smrdí podstatně méně.


Zdroj: Stephen Baker;úryvek z knížky: Jak žít s neurotickou kočkou.

DENNÍ ROZVRH KOČKY

Zde je uveden typický denní rozvrh kočky

4:30 Majitel se v posteli obrátí, čímž kočku vzbudí.
5:05 Majitel, doposud spící, si přetáhne peřinu přes hlavu-kočka je velde něj na polštáři. Kočka , která je veškerou touto činností tak časně ráno vyrušena, hledá útočiště hluboko pod peřinou.
6:00 Majitel se otočí a zalehne kočku svým břichem. Kočkaa vydá pronikavý řev a poškrábe ho.
6:02 Majitel kočku vyhodí z postele. Ta se vrátí jako gumový míč a s plesknutím přistane na jeho obličeji

6:30

6:45

Majitel si otírá krev z obličeje a snaží se znovu usnout.
7:00 Kočka se odebere do nejzazšího rohu postele a bere s sebou většinu peřiny.
7:30 Zvoní budík. Kočka jej srazí z nočního stolku, aby přestal drnčet, ale ten drnčí dál. Dupne tedy na něj a budík přestane. Nadobro.
7:31 Majitel se vypotácí do koupelny. Kočka vyskočí na umyvadlo, aby ho viděla, jak se holí, a pak na rantl vany, kde ho pozoruje, jak se sprchuje. Když si majitel začne prozpěvovat, kočka okamžitě odporem odchází. Vrací se zpátky do postele, aby dohnala svůj ztracený spánek.
7:40 Majitel si nazuje boty a omylem si na kočku sedne.
7:41 Kočka odchází spát na zem. Majitel o ni zakopne a spadne na nos. Kočka následuje majitele do obýváku a lehne si na gauč.
8:15 Majitel odchází do práce.
9:30 Kočka se probudí a jde do kuchyně na snídani.
9:35 Projde kolem své misky, vyskočí na kuchyňskou linku a natáhne se po krabici sušenek. Sní jednu, vrátí se do obýváku a opět se uloží ke spánku.
12:30 Kočka znovu navštíví kuchyň a dopomůže si k další sušence.
13:30 Kočka si vyskočí na okno a pozoruje ptáčky. Celá spokojená se znovu vrací na gauč.

13:45

14:30

Kočka si ostří drápky a dotrhává, co ještě zbylo z čalounění. Pak udělá díru v koberci.
14:35 Kočka jde zase do kuchyně pro další sušenku.
14:45 Kočka vyšplhá na záclonu v obýváku, aby si zasvičila. Vyčerpaná znovu ulehá ke spánku.
18:15 Majitel se vrací domů.
18:20 Majitel dá kočce hovězí s omáčkou, ale ta se toho ani nedotkne.
18:25 Majitel nabídne kočce čerstvý kaviár z běluhy mořské. Ten si kočka vezme.
18:40 Majitel se posadí do křesla a žačte se do novin. Kočka se mu uvelebí uprostřed dvojstránky.
18:41 Majitel ji odežene.
18:42 Kočka skočí zpátky.
18:43 Majitel ji odežene.
18:44 Kočka skočí zpátky.
18:45 Majitel ji odežene a odšourá se ke gauči v naději, že si noviny konečně přečte.
18:46 Kočka jde za ním a skočí mu na klín.
18:47 Majitel ji odežene.
18:48 Kočka skočí zpátky a roztrhne přitom noviny na dvě půlky.
18:49 Majitel kočkou mrští o protější stěnu. Ta přistane na zemi a vycení zuby.
18:50 Kočka se vrátí majiteli na klín.
18:51 Majitel vstane a jde do chuchyně udělat si sendvič.
18:52 Kočka se mu zakousne do kalhot. Majitel se ji snaží setřást. Kočka drží.
19:15 Majitel v oddělení kočky od sebe nakonec uspěje. Posadí se k televizi a dívá se na fotbal. Kočka mu vyskočí na ramena a hledí upřeně na jeho sendvič se silně kořeněným uzeným plátkem z hovězí plece.
19:16 Majitel se zeptá: "Dala by sis půlku?"
19:17 Kočka přikývne.
19:30 Kočka se chvilku dívá na televizi, ale výsledek hry ji nezajímá. Pak odejde do ložnice.
22:30 Majitel za ní.
22:45 Kočka se vzbudí a zaujme své místo.
23:30 Majitel i kočka usínají, i když to nemusí být nutně v tomto pořadí

Žádné komentáře:

Okomentovat

O mně

Moje fotka
Nejdek, Czechia
Fotografování je mou velikou vášní již několik let. Fotim z lásky a s láskou...

Čim fotim

Čim fotim
Canon EOS 60D

Archiv blogu

Pravidelní čtenáři

Počet zobrazení stránky

Používá technologii služby Blogger.